Huurders Gruttersdijk en Bemuurde Weerd organiseren Makersdag
Wat gebeurt er allemaal achter de deuren van de ateliers, werkplaatsen en studio’s aan de Gruttersdijk & Bemuurde Weerd? Tijdens De Makersdag kun je het zelf ontdekken! Een groot aantal creatieve huurders – fotografen, kunstschilders, ontwerpers, meubelmakers, schrijvers en een keramist – opent op zondag 11 oktober de deuren en laat bezoekers kennismaken met hun werk.
Bezoek het schrijf- en tekenatelier van een populaire auteur, maak kennis met een bekende fotograaf, volg een demonstratie over techniek van een borduurkunstenaar, neem deel aan een muziekles, en nog veel meer. De Makersdag is voor bezoekers ook een uitgelezen kans om een bijzonder kunstwerk aan te schaffen, rechtstreeks van de maker.
Ook opent deze middag het nieuwe initiatief De Onderstroom – een minigalerie met een oppervlak van iets meer dan 2m2 - met een expositie van beeldend kunstenaar Gea van Eck. De grote kunstwerken van Van Eck, die veel met vilt werkt, waren de afgelopen jaren blikvangers op binnen- en buitenlandse exposities en kunstmanifestaties. Nadien zal De Onderstroom wisselend werk tonen van andere makers uit de broedplaats.
De Makersdag is 11 oktober te bezoeken van 13.00 tot 18.00 uur. Galerie De Onderstroom opent die middag om 13.30 uur. Het adres is Gruttersdijk 12 in Utrecht.